Siatki bezpieczeństwa

Siatki bezpieczeństwa typ "T"- produkcja Rock Master

Siatka bezpieczeństwa typu T do zabezpieczanie krawędzi budynku.

Najważniejsze cechy systemu:

  • Siatka polipropylenowa o oczku 100 x 100mm wyposażona w linę graniczną – ochrona osób przed upadkiem z wysokości, zintegrowana z siatką osłonową – zabezpieczenie przed upadkiem przedmiotów,
  • Wspornik 6m x 3,2m do mocowania siatki w poziomie, kotwiony do stropu budynku,
  • System zabezpiecza upadek z 6 m,
  • Montaż, przenoszenie  i demontaż systemu wymaga użycia dźwigu.

System został zaprojektowany i wyprodukowany w oparciu o obowiązujące przepisy i normy bezpieczeństwa  PN-EN 1263-1 i PN-EN 1263-2 dotyczące siatek bezpieczeństwa zabezpieczających przed upadkiem z wysokości.

Siatka systemu T jest przeznaczona do ochrony ludzi przed upadkiem z wysokości nie większej niż 6 m. W tym systemie stosuje się siatkę podwójną o szerokości oczek 10 i 6 cm dzięki czemu może ona zatrzymać wielkie i mniejsze przedmioty. Dodatkowo może być zintegrowana z gęstą siatką na drobne odłamki i pyły budowlane. Siatka będzie skutecznie chronić przed wypadnięciem elementów o dużej wielkości jak dźwigary tylko w przypadku montażu jej na najwyższej kondygnacji. Szczegóły elementów dostępne poniżej:

Więcej informacji można pobrać w formacie PDF:

System przysłupowy​

System rusztowaniowy​

System stropowy​

Siatki bezpieczeństwa typ „S”

Siatki bezpieczeństwa typu U to pionowy system zabezpieczenia krawędzi powierzchni płaskich (klasa A: 0°-10°) lub nachylonych (klasa B: 10°-30°, klasa C: 30°-45°) przed upadkiem z wysokości. System U stanowi uzupełnienie barierek ochronnych zgodnych z normą PN-EN 13374. Jest polecany szczególnie w przypadku budowy wieżowców, z uwagi na pełne zamknięcie obszaru pracy oraz wysoką wytrzymałość na działanie wiatru.

Do siatki bezpieczeństwa typu U można doszyć siatkę przeciwpyłową w całości lub jako krawężnik (np. do 1 m wysokości), zabezpieczając w ten sposób przed spadającymi przedmiotami, gruzem.

Montaż siatki U realizuje się za pomocą kotw do dużych obciążeń, taśmowej liny bezpieczeństwa, słupków balustrady lub rur rusztowaniowych (przeplatając rurę przez każde oczko siatki).