SIATKA BEZPIECZEŃSTWA TYP „T”- produkcja Rock Master

Siatka bezpieczeństwa typu T do zabezpieczanie krawędzi budynku.

Najważniejsze cechy systemu:

  • Siatka polipropylenowa o oczku 100x100mm wyposażona w linę graniczną – ochrona osób przed upadkiem z wysokości, zintegrowana z siatką osłonową – zabezpieczenie przed upadkiem przedmiotów,
  • Wspornik 6mx3,2m do mocowania siatki w poziomie, kotwiony do stropu budynku,
  • System zabezpiecza upadek z 6m,
  • Montaż, przenoszenie  i demontaż systemu wymaga użycia dźwigu.

System został zaprojektowany i wyprodukowany w oparciu o obowiązujące przepisy i normy bezpieczeństwa  PN-EN 1263-1 i PN-EN 1263-2 dotyczące siatek bezpieczeństwa zabezpieczających przed upadkiem z wysokości.

SIATKA TYP „U”

Siatki bezpieczeństwa typu U to pionowy system zabezpieczenia krawędzi powierzchni płaskich (klasa A: 0°-10°) lub nachylonych (klasa B: 10°-30°, klasa C: 30°-45°) przed upadkiem z wysokości. System U stanowi uzupełnienie barierek ochronnych zgodnych z normą PN-EN 13374. Jest polecany szczególnie w przypadku budowy wieżowców, z uwagi na pełne zamknięcie obszaru pracy oraz wysoką wytrzymałość na działanie wiatru.

Do siatki bezpieczeństwa typu U można doszyć siatkę przeciwpyłową w całości lub jako krawężnik (np. do 1 m wysokości), zabezpieczając w ten sposób przed spadającymi przedmiotami, gruzem.

Montaż siatki U realizuje się za pomocą kotw do dużych obciążeń, taśmowej liny bezpieczeństwa, słupków balustrady lub rur rusztowaniowych (przeplatając rurę przez każde oczko siatki).

SIATKA BEZPIECZEŃSTWA TYP „S”

Siatka bezpieczeństwa typu S o oczku 100x100mm z polipropylenu o podwyższonej wytrzymałości (siatki bezwęzłowe) z liną graniczną o średnicy 12mm i wytrzymałości 30kN jest przeznaczona do zabezpieczenia otworów poziomych w stropach budynków. Posiada zgodność z normą PN-EN 1263-1.

Stosowana głównie w zabezpieczeniu prac przy konstrukcji hal  jako ochrona przed upadkiem osób pracujących na wysokości.

SIATKA BEZPIECZEŃSTWA TYP „V” – WSPORNIK RUCHOMY

Siatka typu V rozpięta na wspornikach ruchomych rozmieszczonych maksymalnie co 5m to innowacyjny system ochrony zbiorowej, który pozwala zabezpieczyć krawędzie budynku przed upadkiem pracowników z wysokości, stanowi też ochronę przed spadającymi przedmiotami i gruzem.

System ze wspornikiem ruchomym pozwala na umieszczenie siatki zarówno po zewnętrznej, jak i po wewnętrznej  stronie wspornika (w przeciwieństwie do klasycznej szubienicy), a także na dowolne ustawienie kąta wspornika w zależności od potrzeb budowy. System jest łatwy i szybki w montażu, zwłaszcza w przypadku użycia kasetek plastikowych (element stracony, do umieszczenia w wylanym betonie przed jego utwardzeniem).