loader image

ROCK MASTER Szkolenia wysokościowe

Szkolenia VR

VRAPP at Height: Innowacja w Szkoleniach Wysokościowych

Odkryj nową erę edukacji z VRAPP at Height – przyszłościowym systemem szkoleniowym wykorzystującym wirtualną rzeczywistość do nauki i praktyki bezpiecznej pracy na wysokości. Idealny dla profesjonalistów i firm z sektorów przemysłowych, energetycznych, telekomunikacyjnych oraz budowlanych. Zanurz się w scenariuszach tak realistycznych, jak życie.

Wspomaganie szkoleń wysokościowych za pomocą wirtualnej rzeczywistości

„Wspomaganie szkoleń wysokościowych za pomocą wirtualnej rzeczywistości” to projekt badawczy mający na celu opracowanie skutecznej metody szkolenia wzbogaconej o możliwość oddziaływania terapeutycznego na osoby z lękiem wysokości oraz jego brakiem.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ramach Poddziałania: 1.2.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Ikony z argumentami - dlaczego VR w wspinaczce to najlepszy wybór

Głównym celem szkolenia VR jest skuteczniejsza nauka

Dotychczas przeprowadzone badania wskazują, że przyswajanie wiedzy za pomocą technologii Wirtualnej Rzeczywistości jest bardziej efektywne i skuteczne w porównaniu do tradycyjnych szkoleń. Dzięki wielokrotnym powtarzaniu ćwiczenia pod okiem rygorystycznego wirtualnego instruktora kursant zaczyna pamiętać, że należy zapiąć asekurację, zakręcić karabinek itd. Instruktor wirtualny nie pozwoli mu dokończyć ćwiczenia bez wykonania każdego elementu poprawnie i w odpowiedniej kolejności.

Szkolenie VR jest dodatkiem do tradycyjnych szkoleń wysokościowych, które oferujemy już na polskim rynku od 1997 roku. Dysponujemy szkoleniami, gdzie występuje praca na wysokości w branżach:
  • budownictwo
  • przemysł
  • telekomunikacja
  • energetyka
  • praca w przestrzeniach zamkniętych

Zalety szkoleń VR

Szkolenie w VR jest indywidualne, dzięki czemu nie dezorganizuje pracy całego zakładu, tak jak przy szkoleniach dla całych grup.

Pracownicy, którzy przejdą szkolenia w Wirtualnej Rzeczywistości mają szansę przypomnieć sobie techniki asekuracyjne i wiedzę zdobytą podczas szkoleń tradycyjnych.

Poprzez udział w symulacjach VR można przypomnieć sobie, że wysokość jest czynnikiem szczególnie niebezpiecznym w pracy. Dla osób, które pracują na wysokości wiele lat wkrada się rutyna, która może prowadzić do poważnych wypadków. VR tę rutynę przełamuje.

VR daje możliwość wielokrotnego powtarzania ćwiczenia – do skutku.

Szkolenie VR jest bezpiecznie

Kobieta używająca okularów VR z kontrolerami w dłoniach

Pokazy szkoleń VR

Pokaz szkoleń VR to urozmaicenie konferencji poprzez czynne angażowanie jej uczestników. Nauka przez zabawę (wiele różnych scenariuszy i scenerii gier szkoleniowych). Sprawdzenie się na wysokości w bezpiecznych warunkach w różnorodnych sceneriach. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą na wysokości dzięki symulacji VR mają szansę odczuć, że wysokość jest czynnikiem szczególnie niebezpiecznym w pracy. Osoby, które pracują na wysokości wiele lat wkrada się rutyna, która może prowadzić do poważnych wypadków. Symulacje VR tę rutynę przełamują.

Szkolenia oraz pokazy VR realizujemy w dowolnej lokalizacji wskazanej przez Klienta. Oferujemy także możliwość wypożyczenia sprzętu VR wraz z pakietem modułów szkoleniowych.

Mężczyzna pracujący przy regałach magazynowych obok podnośnika
Scroll to Top