loader image

ROCK MASTER Szkolenia wysokościowe

VR czyni cuda – relacja z Konferencji Promotora BHP 14-16.11.2022

W dniach 14-16.11.2022 odbyła się w Krakowie 10-ta jubileuszowa Konferencja „Promotora BHP”. Firma Rock Master została zaproszona na to wydarzenie w charakterze partnera oraz prelegenta. Prelekcję wygłosiła Agnieszka Gołkowska, Promotorka Projektu VR w PolsceTematem wykładu było „Wspomaganie szkoleń wysokościowych Wirtualną Rzeczywistością”.

Firma Rock Master jest pierwszą firmą w Europie, a drugą na świecie, które oferują szkolenia wysokościowe w formie VR. Szkolenia tego typu nie są to filmy 360 stopni, ale każde ćwiczenie kursant musi wykonać za pomocą wirtualnych rąk. Uczestnicy poruszają się w przestrzeni wirtualnej zupełnie tak, jakby znajdowali się w swoim środowisku pracy. Dzięki goglom uczestnicy wczuwają się w świat wirtualny i angażują się w wykonywane ćwiczenia. Dzięki tej technologii szkolenia są nie tylko bezpieczne, a także skuteczne. Wielokrotne powtarzanie czynności sprzyja zapamiętywaniu. Dodatkową zaletą szkoleń VR jest to, że są one indywidualne, czego nie może zapewnić szkolenie metodą tradycyjną dla grup. W świecie wirtualnym każdy kursant ma swojego osobistego instruktora, który nie pozwoli mu przejść do dalszego etapu, jeśli nie wykona wszystkich czynności prawidłowo oraz w odpowiedniej kolejności.

Technologię VR można wykorzystać jako wspomaganie nauki szkoleń metodą tradycyjną, które oferujemy na polskim rynku od 1990 roku oraz jako alternatywę dla szkoleń okresowych.

Opracowaliśmy ponad sto różnych scenariuszy w różnych sceneriach dla branż:

  • budowlanej
  • energetycznej
  • telekomunikacji
  • przemysłu

Oferujemy szkolenia dla każdej branży, gdzie wysokość jest czynnikiem szczególnie niebezpiecznym. Na życzenie Klienta możemy stworzyć scenerię odpowiadającą środowisku pracy.

Nasi Klienci chwalą je sobie za to, że szkolenia VR nie dezorganizują pracy całego zakładu, ponieważ pracownicy mogą korzystać z nich pojedynczo, kiedy mają na to czas.

Nasi Klienci chwalą je sobie również za to, że dzięki nim pracownicy zyskują wiedzę i potrafią ją wykorzystać w pracy. 

Na życzenie Klienta możemy stworzyć scenerię odpowiadającą środowisku pracy.

Dziękujemy za zaproszenie i zainteresowanie naszym innowacyjnym produktem.

Scroll to Top