loader image

ROCK MASTER Szkolenia wysokościowe

30 lat temu ROCK MASTER zorganizowało pierwsze Halowe Zawody Wspinaczkowe na trudność o Puchar Polski

Już prawie trzydzieści lat mija od zorganizowania przez firmę Rock Master pierwszych w Polsce Halowych Zawodów Wspinaczkowych na trudność o „Puchar Polski – Tarnów ’93” na ściance wspinaczkowej KS Tarnovia. Wówczas nasza firma była jednoosobowa, pomysłodawcą, organizatorem i budowniczym pierwszych w Polsce ścianek wspinaczkowych był Mariusz Gołkowski.  Nie były to tylko pierwsze halowe zawody wspinaczkowe w Polsce, ale także pierwsze w ogóle, podczas których można było wspinać się po suficie.

Pierwsze miejsce zajął: Mateusz Kilarski, drugie Jewgienij Krwioszejcew, a na trzecim ex aequo Jacek Jurkowski i Tomasz Samitowski.

Sędzią  zawodów był Andrzej Marcisz.

Firma Rock Master powstała w 1990 roku i początkowym celem jej działalności były szkolenia alpinistyczne – skałkowe i taternickie, a także popularyzowanie wspinaczki wśród dzieci i młodzieży. Pierwsze ścianki wspinaczkowe zostały zbudowane w tarnowskich szkołach ( m.in. w 1990 roku w Szkole Podstawowej im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie), następnie w KS Tarnovia oraz w Krakowie przy ul. Wrocławskiej – Wieża. Chwytów nie dało się nigdzie kupić, więc wszystkie zostały zrobione ręcznie przez Mariusza Gołkowskiego w piwnicy.Więcej informacji można znaleźć tu.

Tak zaczynaliśmy. Obecnie już nie robimy chwytów w piwnicy, ale tworzymy innowacyjny sprzęt do pracy na wysokości w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym w Balicach. 

Poniżej prezentujemy materiały archiwalne.

Scroll to Top