Targi

Tak jak w 2019 i w tym roku bierzemy udział w Targach A+A w Düsseldorfie. Z wielką radością wracamy po rocznej przerwie, by spotkać się z wami w dniach 26 – 29 października 2021! Zajrzyjcie do nas: stoisko 32 w hali 10, a na pewno nie pożałujecie.

Na naszym stoisku będziecie Państwo mogli zapoznać się z najnowszymi produktami opatentowanymi przez Rock Master.

Poniżej przedstawiamy listę produktów, z którymi będzie można się zapoznać w dniach 26 – 29 października:

System Pion - Poziom Track Master

System Track Master to urządzenia kotwiczące z funkcją samozaciskową, które służą do przemieszczania się po całej powierzchni roboczej, zapewniając ciągłość asekuracji podczas przejścia z pionu (drabiny) do poziomu (dachu), także przy przechodzeniu przez luk dachowy (pion) do dachu (poziom). Właśnie ten chroniony patentem system zapewnia bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa i wygody podczas pracy na wysokości. Więcej informacji poniżej:

Track Master

Słupki i haki szalunkowe

System bezpiecznej pracy na szalunkach tworzy zestaw słupków szalunkowych SAS oraz hak szalunkowy HAS. System ten współpracuje z szalunkami firm Doka, Hünnebeck, Ulma i Peri. Hak szalunkowy, spełniający normę EN 795:2012B stanowi tymczasowy punkt kotwiczący podczas pracy na ścianach szalunkowych.

Hak wpina się do otworów w żebrach ścian szalunkowych umieszczając w nich sworzeń haka. Specjalnie wyprofilowane elementy mocujące sworzeń zapewniają optymalne dostosowanie  o danego typu szalunków.

Dzięki niedużej masie haków ich używanie jest wygodne, a badania tensometryczne przeprowadzane podczas projektowania urządzenia potwierdzają brak negatywnego wpływu  stosowania haków na wytrzymałość i stateczność ścian szalunkowych.

Więcej informacji poniżej:

Haki szalunkowe Słupki szalunkowe

Siatki bezpieczeństwa - typ T

Siatka systemu T jest przeznaczona do ochrony ludzi przed upadkiem z wysokości nie większej niż 6 m. W tym systemie stosuje się siatkę podwójną o szerokości oczek 10 i 6 cm dzięki czemu może ona zatrzymać wielkie i mniejsze przedmioty. Dodatkowo może być zintegrowana z gęstą siatką na drobne odłamki i pyły budowlane. Siatka będzie skutecznie chronić przed wypadnięciem elementów o dużej wielkości jak dźwigary tylko w przypadku montażu jej na najwyższej kondygnacji.

Moduły siatki T są mocowane za pomocą trzech taśm oplatających słupy lub krótkie ścianki i jest alternatywą dla wersji stropowej. Montaż nie wymaga wiercenia ani zastosowania narzędzi. Wykonuje się go za pomocą mechanizmu zaciskającego taśmy.

Maksymalny rozstaw słupów to 8 m. Jeden moduł ma standardową szerokość 6 m i głębokość 3 m. Moduły można łączyć 2 metrowymi siatkami łącznikowymi.

System jest testowany za pomocą stalowej kuli o masie 100 kg zrzucanej z wysokości 7 m. Siatka jest badana w Centrum Badawczo – Rozwojowym Rock Master i posiada certyfikat  zgodności z normą EN 1263-1,2 wydany przez Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie.

Szczegóły elementów dostępne poniżej:

Hak asekuracyjny do wieży podporowej - HAWP

Hak do wież podporowych jest urządzeniem projektowanym na zgodność z normą EN795B. Stanowić ma ono mobilny punkt kotwiczący pozwalający na asekurację pracowników podczas pracy na szalunkach z wieżami podporowymi.

Otwór przeznaczony do wpinania łącznika znajduje się w położeniu które ułatwia blokowanie się haka na wieży podporowej, a zastosowane silikonowe okładki poprawiają dopasowanie haka do ściany wież podporowych.

W przypadku upadku urządzenie przekrzywia się względem podłoża minimalizując ryzyko przesunięcia się urządzenia.

Hak asekuracyjny do wieży podporowej – HAWP

System dostępu na kontenery

System dostępu na kontenery składa się z drabin mocowanych do otworów transportowych w ścianie kontenera budowlanego. Drabina zintegrowana jest z liną stalową służącą do asekuracji, punktami kotwiczącymi i słupkiem wyjściowym dzięki czemu pozwala na zapewnienie ciągłości asekuracji podczas przemieszczania się po kolejnych kondygnacjach kontenerów budowlanych. System został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami norm: EN795B i DIN18799-2.

Szkolenia z bezpieczniej pracy na wysokości VR

Ten rodzaj szkoleń daje możliwość popełniania błędów i doświadczania sytuacji, które w normalnych warunkach stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia. Dzięki temu, uczestnicy naszych szkoleń mogą spojrzeć na pracę na wysokości w zupełnie nowy sposób. Jest to olbrzymia wartość edukacyjna, której nie można doświadczyć w żaden inny (bezpieczny) sposób. Więcej informacji poniżej: