Wspomaganie szkoleń wysokościowych za pomocą wirtualnej rzeczywistości
„Wspomaganie szkoleń wysokościowych za pomocą wirtualnej rzeczywistości” to projekt badawczy mający na celu opracowanie skutecznej metody szkolenia wzbogaconej o możliwość oddziaływania terapeutycznego na osoby z lękiem wysokości oraz jego brakiem.
Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego działanie naszych szkoleń VR:
Opis projektu VR
Na czym polega badanie?
Psycholog przeprowadza wywiad z uczestnikiem dotyczący jego doświadczeń z wysokością.
Uczestnicy biorą udział w grze VR w jednym z dobranych dla danego uczestnika scenariuszy.
- Wariant I – szkolenie za pomocą gry szkoleniowej VR w wersji desensytyzacyjnej poprawiającej umiejętności właściwej oceny ryzyka i radzenia sobie ze stresem spowodowanym ekspozycją na dużą wysokość u osób charakteryzujących się szczególnie wysokim poziomem lęku.
- Wariant II – szkolenie za pomocą gry szkoleniowej VR w wersji uwrażliwiającej poprawiającej umiejętności właściwej oceny ryzyka i radzenia sobie ze stresem spowodowanym ekspozycją na dużą wysokość u osób charakteryzujących się szczególnie niskim poziomem lęku.
Podczas gry badany jest u uczestnika poziom lęku.
Po części odbywającej się w rzeczywistości wirtualnej, uczestnicy przechodzą do części praktycznej w rzeczywistości realnej (RR). Część praktyczną prowadzą instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem w szkoleniach z bezpiecznej pracy na wysokości.
Uczestnicy po przejściu całego procesu otrzymają certyfikat ukończenia wstępnego szkolenia z bezpiecznej pracy na wysokości uprawniający do pracy na wysokości.
Organizatorem wydarzenia jest firma CBR Rock Master Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie zajmująca się od ponad 30 lat szkoleniami z bezpiecznej pracy na wysokości.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnik ma prawo wycofać się z projektu w każdym momencie. Szkolenie obejmuje część w VR oraz część praktyczną realizowaną w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Balicach. Koszt dojazdu na szkolenie pokrywa Organizator.*
Szkolenie odbywa się w grupach do 6 osób z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ramach Poddziałania: 1.2.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Jak chronimy Twoje dane osobowe?
Wywiady z uczestnikami oraz dane uzyskane w czasie trwania szkolenia są anonimizowane zgodnie z zakresem ochrony danych osobowych w badaniach naukowych określonych w RODO. Anonimizacja polega na trwałym usunięciu powiązań pomiędzy danymi, a osobą, której te dane dotyczą. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się tu.
Do kiedy przyjmujemy zgłoszenia?
Zgłoszenia przyjmujemy do końca 2022 roku.
*Zakres i wyłączenia określa regulamin.






