16.09.2019

Z piwnicy do Centrum Badawczo-Rozwojowego – jak się to wszystko zaczęło?

Na przełomie sierpnia i września wystawa promująca Fundusze Europejskie „Fundusze Europejskie są dobre dla Ciebie” odbyła się w Tarnowie. Zostaliśmy wytypowani do udziału w tej wystawie pośród 800 małopolskich firm realizujących projekty unijne. Jest to dla nas szczególne także dlatego, ponieważ historia naszej rodzinnej firmy zaczęła się właśnie w Tarnowie, a właściwie w jednej z tarnowskich piwnic. Prawie trzydzieści lat temu Mariusz Gołkowski, taternik i alpinista, instruktor Polskiego Związku Alpinizmu, geograf założył firmę Rock Master. W owej sławnej piwnicy robił chwyty do pierwszych w Polsce ścianek wspinaczkowych, które jego czteroletnia wówczas córka Agnieszka pomagała malować.

W 1990 roku Mariusz Gołkowski utworzył pierwszą w Polsce halową sztuczną ścianę wspinaczkową w Klubie Sportowym Tarnovia, gdzie żona Dorota Gołkowska prowadziła sekcję wspinaczkową dla młodzieży. W 1993 roku zorganizował tam także pierwsze halowe zawody wspinaczkowe na czas i na trudność.  Na tym jednak nie koniec. Dwie tarnowskie szkoły mogły pochwalić się zajęciami wspinaczkowymi w ramach WF-u. W 1990 roku Mariusz Gołkowski utworzył ściankę wspinaczkową w tzn. Hoffmanówce – I Szkole Podstawowej im. Klementyny Hoffmanowej, a następnie w  III  Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza, w którym uczył geografii.

Pierwsza w Polsce ścianka wspinaczkowa

Mariusz Gołkowski nie poprzestał jednak na tym. Następnym krokiem było otwarcie w 1992 roku „Wieży” przy ul. Wrocławskiej w Krakowie – 20 metrowej sztucznej ściany wspinaczkowej, gdzie poza rekreacją i szkoleniami wspinaczkowymi od 1997 roku zaczęły odbywać się także szkolenia z bezpiecznej pracy na wysokości dla branży telekomunikacyjnej, energetycznej, wojska oraz policji. W 2006 roku Rock Master jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła szkolenia z międzynarodowego dostępu linowego IRATA do Polski. Obecnie oferujemy ponad 40 różnych rodzajów szkoleń dla wszystkich firm, których działalność wymaga pracy na wysokości oraz w zbiornikach. Szkolenia prowadzimy w naszych Ośrodkach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.

Renata Piszczek Wieża

Dzięki Funduszom Europejskim Mariusz Gołkowski oraz Zbigniew Cygan otworzyli Centrum Badawczo-Rozwojowe w Balicach, gdzie prowadzimy badania nad zaprojektowanymi przez nas urządzeniami do pracy na wysokości.

Tworzymy produkty innowacyjne, zależy nam na tym, by wprowadzić rozwiązania dzięki którym pracownicy wysokościowi będą bezpieczni, a ich praca stanie się bardziej komfortowa. Nasz najnowszy produkt będziemy prezentować na Targach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy A+A w Dusseldorfie w dniach 05-08 listopada 2019 r., na które serdecznie zapraszamy.

*Zdjęcia są własnością firmy CBR Rock Master Sp. z o.o. sp.k. Zabrania się pobierania, udostępniania i wykorzystania wyżej zamieszczonych zdjęć bez zgody właściciela.

Poprzednie wpisy

Mariusz Gołkowski 16.09.2019

Z piwnicy do Centrum Badawczo-Rozwojowego – jak się to wszystko zaczęło?

Na przełomie sierpnia i września wystawa promująca Fundusze Europejskie „Fundusze Europejskie są dobre dla Ciebie” odbyła się w Tarnowie. Zostaliśmy wytypowani do udziału w tej wystawie pośród 800 małopolskich firm realizujących projekty unijne. Jest to dla nas szczególne także dlatego, ponieważ historia naszej rodzinnej firmy zaczęła się właśnie w Tarnowie, a właściwie w jednej z […]

CZYTAJ WIĘCEJ
23.07.2019

Wystawa Funduszy Europejskich w Niepołomicach – fotorelacja

„Zabezpieczamy wysokie stanowiska! Przeszkoliliśmy ponad 5 000 osób. Z Funduszami Europejskimi poszybujemy jeszcze wyżej” Nasz projekt budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego, który realizowaliśmy dzięki dofinansowaniu unijnemu został wybrany przez Urząd Marszałkowski spośród 800 projektów do wystawy promującej Fundusze Europejskie na terenie Małopolski.  Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Krynicy Zdroju w dniach 12.10-20.10.2019. Więcej informacji na temat wystawy […]

CZYTAJ WIĘCEJ
17.05.2019

Kask FLASH

Wzbogaciliśmy naszą ofertę o  profesjonalne kaski ochronne Flash Singing Rock zaprojektowane z naciskiem na wygodę podczas pracy na wysokości. Kaski są dostępne w trzech modelach (Industry, Access, Areo) – do wyboru w zależności od sytuacji roboczej.      Flash powlekany jest odporną na wstrząsy powłoką ABS / PC. Nie posiada podszewki EPS, co zapewnia doskonałą wentylację […]

CZYTAJ WIĘCEJ