• Szkolenia wysokościowe ROCKMASTER komin2.jpg
  • Szkolenia wysokościowe ROCKMASTER komin3.jpg
  • Szkolenia wysokościowe ROCKMASTER rot3_maly_03.jpg
  • Szkolenia wysokościowe ROCKMASTER rot33.jpg

Barierki bezpieczeństwa

BALUSTRADA SECURITY PLAST

Balustrada plastikowa Security Plast stanowi środek ochrony zbiorowej stosowany w budownictwie zgodnie z normą PN-EN 13374 klasy A i B.

Moduł o wymiarach 1,5m x 1m montowany na słupkach zaciskowych  (dostępne również słupki narożne / przeciwwagowe / wbijane. Możliwy montaż do kasetek plastikowych straconych zalewanych betonem).
Najważniejsze zalety systemu: lekki; odporny na promieniowanie UV i inne warunki pogodowe; łatwy i szybki w montażu (wystarczy jedno nadepnięcie nogą by założyć balustradę do słupka, zaś  w celu demontażu należy uderzyć w dolną część górnej poręczy balustrady za pomocą młotka plastikowego, tak aby balustrada plastikowa odeszła z gniazd "clip" znajdujących się w słupkach).

barierka security plast

 

BALUSTRADA STALOWA

Środek ochrony zbiorowej zgodny z normą PN-EN 13374 Klasa A, przeznaczony do zabezpieczenia na krawędzi przed upadkiem z wysokości przy budowie obiektów.
Elementy składowe:

  • słupki zaciskowe (pozwalają na zamocowanie systemu do stropu – max rozwarcie 150-400mm, murków, a także do belek stalowych – max rozwarcie 250mm) lub słupki kotwione do wierzchniej lub czołowej powierzchni stropu (umożliwiają także zamocowania siatki typu U dzięki stalowym pierścieniom);
  • dwie poręcze stalowe galwanizowane dł. 2,5m (+ poręcze wydłużane dł. 1,5-2,4m);
  • drewniana deska krawężnikowa.

Niewielka ilość elementów systemu zapewnia bardzo łatwy oraz szybki montaż.

barierka stalowa

 

BARIERKI DO ZABEZPIECZANIA KRAWĘDZI DACHÓW KEEGUARD (KEE SAFETY)

System ochrony zbiorowej KEEGUARD; zapewnia bezpieczne środowisko pracy dla wszystkich, którzy pracują na wysokości, gwarantując w ten sposób zgodność z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Brak poprawnie zainstalowanej ochrony może w razie wypadku spowodować pociągnięcie do indywidualnej odpowiedzialności.

  • Balustrada posiada poręcz na wysokości 1,1m oraz poprzeczkę w połowie jej wysokości lub może być wyposażona w inne wypełnienie uniemożliwiające wypadnięcie. Balustrada standardowo wyposażona jest w przyłącze do montażu bortnicy (krawężnika).
  • System KEEGUARD działa na sprawdzonej zasadzie przeciwwagi. Dzięki obciążnikom zamocowanym na ramionach odsuniętych od osi balustrady, system jest stabilny i jest w stanie przenieść siły określone w normach. Zarówno obciążniki, jak i podstawa słupka są tak wykonane, aby nie powodować uszkodzenia powierzchni dachu.
  • System KEEGUARD można stosować na większości dachów płaskich o dowolnym kształcie i spadku do 3 stopni: dachach bitumicznych, betonowych, asfaltowych oraz krytych membraną.
  • Prawidłowo zaprojektowany i zainstalowany system KEEGUARD spełnia następujące polskie normy bezpieczeństwa: PN-EN ISO 14122 PN-EN 13374

 keeguard

 

 

 

 

ZAUFALI NAM:

Copyright © 2012 Rock Master - Szkolenia wysokościowe Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Poznań